Žak podigao pehar pobednika Kupa

Somborski „crno  – beli“ ovogodišnji su osvajači Kupa Srbije pod ingerencijom GFS Sombor. U meču za pehar „Žakovci“ su pred prepunim tribinama savladali ekipu Radničkog sa 2:1. „Crveno – belih“ su nakon četvrt časa poveli golom iskusnog Damira Opačića. Pet minuta pre odlaska na odmor domaćin je izjednačio pogotkom Vukašina Milića. Ključni momenat utakmice dogodio se minut pre odlaska na odmor kada je iz igre odstranjen Slobodan Bojić zbog udaranja protivničkog igrača. Čitavo drugo poluvreme ekipa sa Gradskog stadiona je igrala sa igračem manje. Domaćin je tek u finišu susreta uspeo da iskoristi brojčanu prednost na terenu. Nikola Makar je u 78. minutu utakmice drugi put matirao Mihajla Markovića postavivši konačan rezultat utakmice. Ekipa Žaka već naredne sedmice nastavlja Kup takmičenje pod okrivljem Područnog saveza. Izveštaj sa utakmice možete pogledati u prilogu.