Ubedljiva pobeda Sloge, poraz Hajduka, remi Ravangrada

Fudbaleri Sloge odigrali su još jednu odličnu utakmicu u prvenstvu Vojvođanskog Severa. Ovog vikenda ugostili i ubedljivo porazili (6:1) ekipu Solunca. Domaćin je poveo pogotkom Vukasa u 21. minutu susreta, da bi iskusni Šveljo četiri minuta pre odlaska na odmor duplirao vođstvo svog tima. U nastavku meča Vukas je još dva puta matirao golmana gostiju Slijepčevića. U strelce su se još upisali Purić i Erdelj. Utešni gol za goste postigao je Petar Kangrga. Čonopljanci su i dalje vodeći tim lige sa maksimalnim učinkom. Narednog vikenda očekuje ih gostovanje u Novom Žedniku. Ekipa iz Stapara poražena je na gostovanju u Subotici. Pitanje pobednika rešeno je već nakon 45 minuta. Subotičani su poveli golom Filipa Palkovića Bašića već u trećem minutu susreta. Iskusni napadač Marko Matijašević duplirao je vođstvo u prvom minutu nadoknade vremena, što je bio i rezultat prvog dela. Isti igrač je u 67. minutu svojim drugim pogotkom na meču postavio konačnih 3:0 za Bačku 1901. U sledećem kolu Hajduk dočekuje odličnu ekipu Vrbasa koja je u subotu ubedljivo porazila Mladost iz Turije sa 6:1. Treću prvenstvenu pobedu ostvarila je i ekipa apatinske Mladosti. Apatinci su sa 4:0 pobedili ekipu Hercegovca. Domaćin je u ranoj fazi stekao dva gola prednosti. Srđan Rapaić i Aljoša Jovović su bili strelci za domaćina u 4. odnosno 12. minutu. U nastavku meča Stefan Đukić je dva puta matirao Lukača, za nova tri boda. Ekipa iz Apatina će i narednog vikenda igrati pred domaćim navijačima, a ovog puta ugostiće imenjaka iz Bačkog Petrovca. Ekipa Ravangrada 2018 osvojila je bod na gostovanju u Bačkom Petrovcu. Somborci su poveli već u 3. minutu preko Gojka Pavića. Domaćin je izjednačio u drugom minutu nastavka preko Stojisavljevića, da bi Igor Kanja u 67. minutu doneo potpuni preokret. Ipak, Aleksa Sapozničenko je golom u 73. minutu postavio konačnih 2:2. Naredni rival ekipi iz Sombora biće Vojvodina iz Bačkog Gradišta.

Rezultati i izveštaji sa utakmicaMladost Apa – Hercegovac 4:0 (2:0) (Zapisnik), Mladost (BP) – Ravangrad 2018 – 2:2 (0:1) (Zapisnik), Vojvodina (BG) – Obilić 1:3 (0:2) (Zapisnik), Bajša – Radnički 1905 – 3:3 (3:1) (Zapisnik), Bačka 1901 – Hajduk 3:0 (2:0) (Zapisnik), Vrbas – Mladost (T) 6:1 (3:0) (Zapisnik), Đurđin – Preporod 0:2 (0:0) (Zapisnik), Sloga – Solunac 6:1 (2:0) (Zapisnik).

Tabela: Sloga 15, Obilić 12, Mladost Apa 11, Radnički 1905 – 11, Vrbas 10, Bačka 1901 – 10, Bajša 7, Hajduk 7, Vojvodina (BG) 6, Preporod 5, Ravangrad 2018 – 5, Mladost (BP) 4, Hercegovac 3, Solunac 2, Mladost (T) 1, Đurđin 1.

Parovi narednog (6) kola: Hercegovac – Solunac, Preporod – Sloga, Mladost (T) – Đurđin, Hajduk – Vrbas, Radnički 1905 – Bačka 1901, Obilić – Bajša, Ravangrad – Vojvodina (BG), Mladost Apa – Mladost (BP).