Alida i Boris Jerković osvojili Serbian Open

Somborci Alida Jerković i Boris Jerković trijumfovali su u pojedinačnim seniorskim kategorijama na Serbian Openu. Treću zlatnu medalju za domaće takmičare osvojile su Katarina Blažev i Selena Stojačić u kategoriji juniorskih parova. Na najvećem turniru u krosmintonu u Srbiji ove sezone, nadmetali su se takmičari iz Srbije, Hrvatske, Slovenije, Mađarske i Rumunije. Najuspešniji su bili mađarski takmičari koji su trijufovali u šest od 11 kategorija. U ženskoj seniorskoj kategoriji sva odličja su osvojile somborske takmičarke, srebrnu medalju Simana Matković, a bronzu Jelena Janković. Kako se još navodi, u kategoriji dečaka do 16 godina, Uroš Lukač je osvojio bronzanu medalju, a u kategoriji juniorki Katarina Blažev je završila na vicešampionskoj poziciji. U najmlađoj kategoriji, do 12 godina, Vera Vujko je osvojila srebro, dok je Stefan Lukač osvojio bronzu. U kategoriji veterana Slobodan Jerković je završio takmičenje na trećem mestu.