Žofi tri medalje, Mihajlo dve

Na upravo završenom najvećem kajakaškom takmičenju (15 do 17 godina), Međunarodnoj regati Olimpijskih nada u poljskom Poznanu kajakašica bezdanskog Dunava Žofi Horvat (15. godina) osvojila je sva tri odličja. Ona je nastupajući u dresu sa državnim grbom osvojila prvo mesto u disciplini na 200m, drugo mesto na hiljadu, dok je na upola kraćoj deonici kroz cilj prošla kao trećeplasirana. Pored nje, medalje za Srbiju je osvojio i Mihajlo Dadić koji je trku (K2) u paru sa Stevom Radosavljevićem na 200m završio kao drugoplasirani. Ispred njih je bila srpska posada Vještica/Dragosavljević. Mladi Bezdanac osvojio je drugo mesto i u disciplini K4 na 200m. Naša posada Dadić/Cvijanović/Stojanov/Popović završila trku sa dve desetinka zaostatka u odnosu na posadu Slovačke. Četverac Srbije (Dadić/Kovač/Radosavljević/Bajlov je trku na 500m završila na pestom mestu. Eleonora Nađ (17) je bila osmoplasirana na hiljadu metara u jednosedu, dok je sa svojim četvercem (Eleonora Nađ/Žofi Horvat/Jana Sarić (Beograd)/Slavica Našagaći (Vojvodina Novi Sad) na 200m bila peta. Vuk Perović je bio prvi na 200m u B finalu, dok je Anja Loknar (14) veslala trku K2 (1.000m) do 16 godina i na kojoj je zauzela osmu poziciju. Drugi deo bezdanskog tima tokom vikenda boravio je u Mađarskoj, te je nastupio na Međunarodnoj regati Wichmann Tamaš u Dunaujvarošu. U konkurenciji je bilo 46 mađarskih i 11 inostranih klubova. Zlatne medalje za ekipu Dunava osvojio je dvojac Oliver Bezdan/Daniel Kantor u konkurenciji dečaka do 12.godina. Ovaj dvojac, pojačan Davidom Bojićem nastupio je u štafeti 3x200m te je zauzeo prvo mesto. Srebrne medalje osvojili su Lea Rica/Emina Bojić, te štafeta Lea Rica/Emina Bojić/Leona Kiš. David Bojić i Leona Kiš svoje pojedinačne trke su završili kao četvrtoplasirani.