Bezdanci bez konkurencije

Ovog vikenda u Bačkoj Palanci na popularnoj Tikvari je održano prvenstvo Vojvodine u kajaku. U konkurenciji 16 najboljih timova naše pokrajine ubedljivo najbolje rezultate imali su kajakaši bezdanskog Dunava koji su u ekipnom plasmanu pionira osvojili prvo mesto, dok su kadeti i juniori na kraju zauzeli druga postolja. Takmičari su nastupili u trkama na tgri deonice: 200m, 500m i 1.000 metara. Najbolje nastupe ostvarili su Žofi Horvat (šest medalja) i Anja Loknar (5). Žofi je osvojila tri zlatnje medalje u kadetskoj konkurenciji na 200m, 500m i 1.000m. Bila je prva u najdužoj deonici juniorskog uzrasta, dok je na duplo manjoj deonici zauzela treće mesto. U juniorskoj trci na 200m morala se zadovoljiti srebrnim odličjem. Anja je trijumfovala u pionirskom uzrastu na 500m i 1.000m, dok je u kadetskoj kategoriji (1.000m)  bila druga, a na 200m treća. U paru sa Leom Ricom (K2, pioniorke) bila je treća. Zlatne medalje osvojili su: Žofi Horvat, te parovi Štaub/Kolar, Perović/Čapo. Do srebra su došli: Nikolas Andrić (2), Štaub/Kolar/Breberina/Maksimović (2), Mihajlo Dadić, Dadić/Perović, Vuk Perović, Čapo/Perović. Bronzanim odličjima okitili su se: Sebastian Štaub, Luka Kolar, Vuk Perović, Mihajlo Dadić, dvojac Andrić/Čapo i Bošnjak/Nađ, te četverci: Štaub/Kolar/Breberina/Maksimović i Rica/Bojić/Kolar/Fica.