Nikolas Andrić i Dženifer Bošnjak najuspešniji

Proteklog vikenda u Beogradu na Adi Ciganliji održan je Kup Srbije u kajaku i Prvenstvo Srbije u maratonu. Kajakaši bezdanskog Dunava imali su zapažene rezultate u obe kategorije. Na Kupu Srbije u disciplini K-1 (1.000 m – kadeti) osvojena su prva dva pobednička postolja. Nikolas Andrić (16.godina) osvojio je zlato, dok je Mihajlo Dadić (15) bio srebrni. U istoj disciplini, ali u juniorskoj konkurenciji pobedničku vožnju imala je Dženifer Bošnjak (17). Žofi Horvat (13) trkala se sa kadetkinjama van konkurencije. Osvojila je treće mesto. Na upola kraćoj deonici kadet Nikolas Andrić bio je drugi, dok je kadetkinja Eleonora Nađ bila treća. Treće mesto van konkurencije osvojila je Žofi Horvat. U trci na 200 m Mihajlo Dadić (kadet) osvojio je najsjajnije postolje, dok je Eleonora Nađ (kadetkinja) bila stepenicu niže na postolju. Na prvenstvu Srbije u trci na pet kilometara Nikolas Andrić i Mihajlo Dadić osvojili su prva dva mesta kod kadeta, dok je Dženifer Bošnjar bila u prva kod juniorki.

Slike nam je prosledio Sportski savez grada Sombora.