Farma Zukić i RTV obezbedili polufinale

Zanimljivo i uzbudljivo fudbalsko veče u Partizanu. Pune tribine Sokolskog doma uživali su fudbalskim majstorijama večerašnjih učesnika. Današnji program otvorili su Oktagon Bet i Sloga. Reč je nastavku meča od četvrtka koji je prekinut zbog kiše. U momentu prekida bilo je 4:2 za Čonopljance koji ipak nisu uspeli da prirede iznenađenje. Na kraju je posle dosta uzbuđenja meč završen bez pobednika (5:5). Martin Šmit je bio dvostruki strelac za Vrbašane, dok je treći pogodak postigao Marko Novaković. Sa druge strane precizan je bio samo Darko Konjović. Nakon toga ekipa iz Vrbasa se sastala sa Vukovima koje su zasluženo porazili sa 3:0. Marko Novaković je bio dvostruki strelac, dok je konačan rezultat postavio Ilija Jovanović. Derbi meč B grupe odigrali su RTV iz Novog Sada i Farma Zukić iz Vrbasa. „Farmeri“ su poveli golom Borislava Ikraševa. Novosađani su preokrenuli preko reprezentativac Milana Kovačevića, dok je izjednačenje vodećem timu ove grupe obezbedio Stefan Marojević. Ovi rezultati idu na ruku ekipi Munižaba prevoza koje sutra očekuju dva susreta. U slučaju osvajanja svih šest bodova obezbedili su sebi vodeću poziciju na tabeli pred mečeve odluke. Poslednji susret večeri bio je pod velikom pažnjom somborskih timova Savulja i Picerija Art. Naime, susret između RTV-a i Žutih osa doneo je puno uzbuđenja. Somborci su poveli golom Nebojše Miličevića početkom drugog poluvremena. Vladimir Ostojić je doneo izjednačenje, da bi Miličević svojim drugim pogotkom na meču ponovo doveo svoj tim do vođstva. Ipak, u poslednjih deset minuta gosti su igračem više u polju došli do preokreta. Mrežu Dušana Zelića zatresli su ponovo Ostojić i Ilija Garina za konačnih 3:2. Ovom pobedom ekipa RTV je obezbedila drugu poziciju u grupi i prolaz u polufinale. Sutra se završvaju mečevi grupne faze. Po dva najbolja tima obezbediće sebi prolaz u polufinale. Sastaju se: Picerija Art – Savulja (19 časova), Sloga i Munižaba prevoz (19.50), te Vukovi i Munižaba prevoz (20.30).

Tabela:

Grupa A: Oktagon Bet 8 (+5), Sloga 5 (+1), Vukovi 4 (-2), Munižaba prevoz 3 (+3), Star taksi 1 (-7).

Grupa B: Farma Zukić 10 (+12), RTV 8 (+3), Picerija Art 4 (-1), Savulja 3 (-3), Žute ose 0 (-11).