Bezdanci bez finala

K4 500 juniori – Vještica, Andrić, Dadić, Manjenčić – slika preuzeta sa sajta Kajakaškog saveza Srbije, foto Igor Vujanović, polufinale

Prepodnevni program takmičenja drugog dana Prvenstva Evrope u kajaku i kanuu za juniore i mlađe seniore 2022. koje se održava na “Beogradskom moru” i pelepoj Adi Ciganliji doneo je žetvu finala za srpsku selekciju. U finalnu trku plasiralo se pet reprezentativaca Srbije u četiri discipline i boriće se za medalje i tron Starog kontinenta. Tri prva mesta u kvalifikacionim trkama u konkurenciji dama i jedno u muškoj konkurenciji zabeleženo je u poslepodevnom programu drugog dana takmičenja na Prvenstvu Evrope u kajaku i kanuu za juniore i mlađe seniore 2022. i time direktni plasmani u finala. U polufinalu juniorske discipline K2-1000 Igor Subotić i Nikolas Andrić zauzeli su šesto mesto vremenom 3:31.07. Četverci su zauzeli peto odnosno šesto mesto. Muški tim u sastavu Veljko Vještica, Nikolas Andrić, Mihajlo Dadić, Luka Manjenčić je u polufinalu discipline K4-500 sa rezultatom 1:29.46 zauzeo je peto mesto, dok je istu dužinu ženska posada Dženifer Bošnjak, Jana Sarić, Eleonora Nađ, Vladana Pešić svoju polufinalnu trku završila na šestom mestom sa vremenom 1:50.66. Dan je tako završen sa izborenih devet finala i dva polufinala, ali nažalost, među njima neće biti reprezentativaca iz Kajak kluba Dunav Bezdan.

K4 500 juniori – Bošnjak, Sarić, Nađ, Pešić – slika preuzeta sa sajta Kajakaškog saveza Srbije, foto Igor Vujanović, polufinale

K2 1000 juniori -Subotić, Andrić slika preuzeta sa sajta Kajakaškog saveza Srbije foto Igor Vujanović, polufinale