Veliki podbačaj u finalu

Srpska kajakaška dvosed posada Nikolas Andrić/Vuk Kramer poslednjeg dana Evropskog prvenstva u portugalskom Montemoro Velju u A finalu na 500m imala je poslednje prolazno vreme. Naš juniorski par je svoje drugo finale završio na poslednjem devetom mestu. Trku su izveslali sa vremenom 1:44.242, što je deset sekundi sporije vreme od njihovog polufinalnog nastupa. Da podsetimo, naši juniori su početkom ovog meseca nastupali na Svetskom Prvenstvu u Italiji, gde su na kraju zauzeli 14. mesto. Trku u B finalu su završili sa vremenom 1:35.10 što je mnogo brže u odnosu na današnji nastup. Prvo mesto i zlatnu medalju osvojila je mađarska posada (1:37.275) Samu/Hidvegi, drugo mesto je pripalo nemačkom paru (1:38.028) Quiel/Reckzeh, dok je treća (1:38.631) bila italijanska kombinacija Zanuta/Paliola. Juniorska reprezentacija Srbije nastup u Portugaliji završila je bez medalja, baš kao i na nedavnom održanom Svetskom prvenstvu u Italiji.