Sedam medalja na poslednjem ovogodišnjem nastupu

Takmičarska grupa karate kluba „Somborac“ učestvovala je proteklog vikenda na internacionalnom karate turniru „Nippon Top Ten“. Turnir je održan u Beogradu u organizaciji karate kluba ‘‘Nippon’’. Na istom je učestvovalo oko 700 takmičara iz Slovenije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Grčke, Francuske, Rumunije, Mađarske i Srbije. Somborski klub osvojio je sedam odličja, od kojih su po tri zlatne i srebrne i jedna bronzana. U sveukupnom plasmanu u izvođenju kata u konkurenciji 64 kluba „Somborac“ je zauzeo četvrto mesto. Zlatne medalje u pojedinačnom kata nadmetanju osvojili su: Đorđe Hristov u konkurenciji kadeta B klasa i konkurenciji juniora, kao i Kristina Kosanović u konkurenciji kadetkinja B klasa. Srebrne medalje osvojila je Kristina Kosanović u kategoriji kadetkinja apsolutna klasa i u konkurenciji juniorki, kao i Đorđe Hristov u kategoriji kadeti apsolutni nivo. Bronzanu medalju osvojio je Ilija Hristov u konkurenciji poletaraca. Bio je ovo poslednji nastup takmičara karate kluba „Somborac“ u prvom delu takmičarske 2023/2024 sezone – navodi se za kraj klupskog izveštaja.