Bezdanska regata okupila veliki broj učesnika

Proteklog vikenda Kajakaški klub Dunav iz Bezdana na svojoj tradicionalnoj „Bezdanskoj regati“ okupio je najbolje najbolje mlade kajakaša iz naše zemlje i inostranstva. Po rečima predstavnika bezdanskog kluba učešće je uzelo oko 250 takmičara iz šest ino-klubova i sedam domaćih. Kako saznajemo kajakaši mađarskog Seksarsa su najviše pokazali. Domaćin je takođe imao zapažene rezultate. U pionirskoj konkurenciji Anja Loknar je bila druga, dok je Sebastijan Štaub zauzeo treće mesto. Bez postolja su ostali: Luka Kolar (4. mesto), Aleksa Breberina (6),  Ognjen Maksimović (13) i Tea Kolar (11). U muškoj kadetskoj konkurenciji Vuk Perović je bio bronzani, dok je Vladimir Čapo na kraju bio sedmi. U ženskoj konkurenciji Žofi Horvat je osvojila srebrnu medalju. Što se tiče juniorskih rezultata, Nikolas Andrić je bio prvi, Mihajlo Dadić drugi, a Levente Kevago četvrti u muškoj, a Žofi Horvat treća u ženskoj uzraasnoj kategoriji. U seniorskoj konkurenciji je osvojena jedna medalja. Eleonora Nađ je morala da se zadovolji bronzom, dok su Dženifer Bošnjak i Levente Kevago bili stepenicu niže. Bezdanci su imali svoje predstavnike i u mini kajaku. U kategoriji do 9. godina Mihaela Maria Horvat je osvojila zlato, a Kinga Panda bronzu. Isto odličje je pripalo i Adrianu Nikoliću. U godina dana mlađoj generaciji, Leona Kiš je osvojila zlato, a Andrija Perović bronzu. Oliver Bezdan, Daniel Kantor i David Bojić zauzeli su sva tri pobednička mesta u grupi do 12.godina. Vukašin Kovačević je bio deveti, dok je na kraju Lea Rica bila peta, a Emina Bojić osma. U najmlađoj uzrasnoj grupi (13. godina) bezdanski klub nije imao takmičara na pobedničkom postolju. Lea Rica je bila peta, Tea Kolar (11), Andrea Fica (12), a Emina Bojić (13). Ovim informacija treba dodati i da su kajakaši Dunava učestvovali na Prvestvu Srbije u trkama na pet kilometara. Osvojili su četiri odličja. Pionirka Anja Loknar je postala vicešampionka države, dok je Luka Kolar i istoj kategoriji bio bronzani. Prvaci Srbije postali su kadetkinja Žofi Horvat, odnosno junior Nikolas Andrić.