Radnički poražen od Crvenke

Fudbaleri Radničkog poraženi su na gotovanju u Crvenki od istoimenog tima sa 4:1. Domaći tim je poveo već u 16. minutu iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca, nakog igranja rukom mladog Nikole Tevanovića na gol liniji. Siguran egzekutor Milan Subotić. Gost su sa igračem manje, osam minuta kasnije preko Pavina poravnali rezultat iz slobodnog udarca. U 32. minutu Crvenka je ponovo povela. Pavin je bio neoprezan pred svojim golom, izgubio je loptu, a Milenko Babić iskoristi poklonjenu priliku. To je bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku susreta gosti bolji rival, međutim bez promene rezultata. Deset minuta pre isteka regularnog dela, dolazi do koškanja igrača, te sudija Filipović šalje na „hlađenje“ dva igrača domaćeg tima, Miloša Kerekeša i Nemanju Ivića, te Nikolu Kneževića iz Radničkog. U poslednjim trenucima utakmice Nikola Šakić je sa dva pogotka „dokusurio“ crveno – bele“ iz Sombora. Narednog vikenda Radnički dočekuje Vojvodinu iz Bačkog Gradišta. Apatinska Mladost je bila nadomak osvajanja sva tri boda na gostovanju u Bajši. Aljoša Jovović je početkom drugog dela doveo svoj tim u vođstvo, da bi u samom finišu rezervista Krivokapić pogodio za izjednačenje. Identično je bilo i u Gajdobri. Tekstilac je poveo u 32. minutu preko Đokića, da bi domaći tim na svega tri minuta pre isteka regularnog dela preko Novčića stigao do boda. U sledećem kolu Tekstilac dočekuje Bajšu, dok će Mladost Apa ugostiti Vojvodinu iz Tovariševa.

Crvenka – Radnički 4:1 (2:1)

Strelci: Šakić 2, M. Subotić, Babić (Crvenka). Pavin (Radnički).

Žuti kartoni: Babić, Marko Kerekeš, Končar (Crvenka). Kolarić, Žeželj, Mazinjanin, Pavin, S. Tevanović, Josić (Radnički).

Crveni kartoni: Miloš Kerekeš, Ilić (Crvenka). N. Tevanović, Knežević (Radnički).

Crvenka: Gostović, Bošković, Ivić, Miloš Kerekeš, Zelić, Končar, Babić, M. Subotić (Bakić), Trifunović (Božičić), Marko Kerekeš (Bešić), Šakić (Javor).

Radnički: Vezmar, N. Tevanović, Mazinjanin (Radeka), Kolarić (Josić), Knežević, S. Tevanović, Mitrović, Ožegović, Lučić, Pavin (Čuljak), Žeželj (Krunić).

Izveštaji sa ostalih utakmica:

Obilić – Mladost (T) 0:3 (0:0)

Strelci: Gašić, Srdanov, Komlenić (Mladost T).

Žuti kartoni: Mijić, Glogovac (Obilić).

Obilić: Čanadi, Al Sadi, Nikšić, Terzin, Đukić, Krasin, Dražić, Glogovac, Borenović (Šibul), Pantelin (Božanin), Mijić.

Mladost (T): Ađanski, Gajić, Kozomora, Adamović, Radulović, Gašić, Gubaš, Jović (Dukić), Srdanov, Ikrašev, Komlenić.

Njegoš – Krila Krajine 4:1  (2:0)

Strelci: Miljenović 2, Bojović, Kočiš (Njegoš). Paripović (Krila Krajina).

Žuti kartoni: /

Njegoš: Marović, Varga (Savanović), Vujošević, I. Kočiš (Nikić), Savović, Bičkeji (Buganik), Bogavac, Tešanović, Miljenović, Bojović (Žmukić), S. Kočiš.

Krila Krajine: Lugonja, Vignjević, Stupar (Plavanski), Duvnjak, Jevtić, Zelinčević, Mrkaić (Češljević), M. Gajdobranski, Pajkanović (Serdar), Lončarević (Paripović), Barić (D. Gajdobranski).

Bačka – Mladost (BP) – 1:5 (1:1)

Strelci: Krkajlić (Bačka). Jakuš, Mrđan, Ivetić, Ožvat, Stamenković (Mladost T).

Žuti kartoni: Ivanišević (Bačka).

Bačka: Josipović, Majls Džošua Majkl Džems (D. Krkajlić), Kujundžić, Panić, Čabrilo, Kolundžija, Ivanišević, Đuranović (Drašković), S. Krkajlić (Bakić), Šijačić, Milijašević.

Mladost (BP): Lenja, Jakuš, Šproh, Babjak, Mrđan (Đokić), Zagorčić (Petej), Đaković (Ožvat), Zorić (Stojaković), Ivetić, Fabri (Stamenković), Kavčić.

Hercegovac – Tekstilac 1:1 (0:1)

Strelci: Novčić (Hercegovac). Đokić (Tekstilac).

Žuti kartoni: Bajat, Vukosav, Milović (Hercegovac). Simić, Ilić, Dakić, Đokić, Kulić, Popović (Tekstilac).

Hercegovac: Lukač, Bajić, S. Hrnjez, V. Hrnjez, Vukosav, Bajat (Ileš), Andesilić, Novčić, Milović (Smajić), Dujaković, Dmitrović.

Tekstilac: Ignjatović, Đokić, Jovanović, Gostović (Irić), Dakić, Simić, Božičić (Radojičić), Ilić (Stevanović), Popović, Mitrović, Kulić (Pivarov).

Bajša – Mladost (A) 1:1 (0:0)

Strelci: Krivokapić (Bajša). A. Jovović (Mladost A).

Žuti kartoni: Batori, Ivanov, Boroš (Bajša). Dulić, Vujin (Mladost A).

Bajša: Damjanović, Der, Tresiglavić, Kaluđerović (Manojlović), Rušak (Rahić), Lekaj, Marjanović, Žemberi, Stojanović (Boroš), Batori (Krivokapić), Ivanov.

Mladost (A): Jeličić, Dulić (Grabež), Đeri, K. Jovović (Vujin), Basarić, Bursać, A. Jovović, Pešić, Rapaić, Zlatković, Mišković.

Vojvodina (T) – Tavankut 0:1 (0:0)

Strelci: Bursać (Tavankut).

Žuti kartoni: Vujanović (Vojvodina T). Vizin (Tavankut).

Vojvodina (T): Bugarski, Nikolić, Ramić, Mustafović, Turi, Ranisavljev (Milićević), Subić (Familić), Vulić (Cvijić), Vučić, Vujanović (Jovanov), Milovanov.

Tavankut: Lebović, I. Skenderović, Kuktin, Masalušić, Oblaković, Gnjatović, Vujić (Bursać), Vizin, N. Skenderović, Šimić (Tumbas), Pejić Tukuljac (Sloboda).

Vrbas – ČSK 1:2 (0:1)

Strelci: Zeković (Vrbas). Plavšić, Rakić (ČSK).

Žuti kartoni: Makai, Novićević, Jovanović (Vrbas).

Vrbas: Marković, Makai (Popović), Koprivica (Selak), Varga, Jovanović, Cicmil, Gagović, Peković (Fejsa), Kojičić, Novićević, Mušikić (Zeković).

ČSK: Vlajić, V. Radaković, B. Plavšić, Kotaraš, N. Radaković, Jovanić, I. Plavšić (Jovanov), Zirić, Rakić, Krstanović, Nikolaš (Mitrović).

Vojvodina (BG) – Srbobran 4:1 (2:0)

Strelci: Ćulum 2, Jelić 2 (Vojvodina BG). Arđelan (Srbobran).

Žuti kartoni: Vinović (Vojvodina BG). Marjanov, Radojković, Kenji (Srbobran).

Vojvodina (BG): Milovanov, Preradov, B. Ćulum (Mesaroški), Živanović (Vranješ), Jelić, Vinović (D. Jelić), N. Ćulum, Đekić (Pelengić), Kudrić (Marković), Dabižljević, Bilbija.

Srbobran: Babin, Zeljić (Popov), Kenji, Arđelan (Vidaković), Hodonicki (Klipić), Hađinac (Tešanović), Glendža, Radojković, Petrović, Marjanov, Pavićević (Milosavljević).

Parovi trećeg kola: Srbobran – Obilić, Radnički – Vojvodina (BG), ČSK – Crvenka, Tavankut – Vrbas, Mladost Apa – Vojvodina (T), Tekstilac – Bajša, Mladost (BP) – Hercegovac, Krila Krajine – Bačka, Mladost (T) – Njegoš. Utakmice se igraju 29. i 30. avgusta od 16.30 časova, bez prisutva publike.