„Crno – beli“ se vratili sa bodom

Fudbaleri Žaka vratili su se sa „vrućeg“ gostovanja iz Bačke Palanke sa vrednim bodom. Žakovci su poslednjih mesec dana bez poraza, sa deset osvojenih bodova. Đekić je doveo domaće u vođstvo u 16. minutu, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Gosti su u nastavku zaigrali agresivnije što je rezultatiralo brzim izjednačenjem. Strelac je bio iskusni Nikola Makar u 59. minutu meča. Do kraja susreta mreže su mirovale, pa su na kraju oba tima morala da se zadovolje jednim bodom. Ekipa iz Sombora nakon pet kola nalazi se na petom mestu sa 10 bodova, koliko imaju i Crvenka i Kulpin. Sledeći protivnik biće iz neporažena Budućnost iz Paraga, koja je nastavila pobedonosni niz, pobedivši na gostovanju ekipu Kule. U derbiju kola Radnički 1918 je slavio na gostovanju u Crvenki. Meč je odlučen u drugom poluvremenu kada su gosti postigli dva gola. Crnjanski je doveo Ratkovčane u vođstvo u 55. minutu, da bi Nedeljković zapečatio sudbinu domaćina u 70. minutu. Seriju loših rezultata prekinula ekipa BSK-a koja je pobedila u Novoj Gajdobri. Brestovčani u sledećem kolu dočekuju Crvenku, dok će u Ratkovu gostovati Budućnost iz Mladenova.

Izveštaji i rezultati sa svih utakmica: Krila Krajine – Žak 1:1 (1:0) (Zapisnik), Soko – BSK 1:2 (0:1) (Zapisnik), Crvenka – Radnički 1918 – 0:2 (0:0) (Zapisnik), Budućnost (M) – Lipar 3:3 (2:3) (Zapisnik), Rusin – Kulpin 3:3 (1:0) (Zapisnik), Borac 46 – Budućnost (G) 2:1 (0:1) (Zapisnik), ČSK – Polet 2:0 (1:0) (Zapisnik), Kula – Budućnost (P) 1:4 (0:3) (Zapisnik).

Tabela: Budućnost (P) 15, Radnički 1918 – 12, Crvenka 10, Kulpin 10, Žak 10, Krila Krajine 8, BSK 7, Borac 46 – 7, Budućnost (G) 6, ČSK 6, Lipar 5, Rusin 5, Kula 4, Polet 4, Budućnost (M) 4, Soko 0.

Parovi narednog (6) kola: Žak – Budućnost (P), Polet – Kula, Budućnost (G) – ČSK, Kulpin – Borac 46, Lipar – Rusin, Radnički 1918 – Budućnost (M), BSK – Crvenka, Krila Krajine – Soko.