Hrstić briljirao na debitanstkom nastupu

Srđan Hrstić uspešno je debitovao za svoj tim u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Srpski internacionalac postigao je dva gola i upisao jednu asistenciju na svom debiju za švedskog šampiona. Ekipa Hekena je gostovala u Litvaniju gde je odmerila snage sa ekipom Žalgirisa. Hrstić je mrežu Litvanaca pogađao u 38. i 47. minutu, a potom je i u 70. minutu stigao da asistira saigraču za visokih 3:0. Sedam minuta kasnije je zamenjen. Domaćin je ublažio poraz pet minuta pre isteka regularnog dela. Da podsetimo, Srđan Hrstić je rođen u Somboru 18.07.2003.godine. Prve fudbalske korake načinio je u rodnom Kljajićevu i Fudbalskom klubu Kordun pod stručnim nadzorom trenera Darka Karasa i Milana Dragojevića. Marta 2017. godine prelazi u subotički Spartak sa kojim je potpisao i profesionalni ugovor.  Za Subotičane je odigrao 74 meča, postigao 15 golova i ostvario dve asistencije. Na startu šampionata Mozzart Bet Super lige Srbije postigao je pobedonosni pogodak za svoj tim u meču protiv beogradskog IMT-a. Nakon toga je u rekordnom transferu za FK Spartak pojačao švedskog šampiona. Po navodima sportskog portala butasport.rs u pitanju je transfer u visini od 1.6 miliona evra.