Hajduk na deobi prvog mesta

Fudbaleri Hajduka 1912 nakon prošlonedeljne pobede nad liderom iz Kikinde, ovog vikenda su u derbiju kola porazili i ekipu Podunavca iz Belegiša. Kuljani su bili na visini zadatka tokom čitavog susreta i zasluženo su osvojili sva tri boda koja su iz izbacila u sam vrh tabele. Mihailo Ljumović je golom u 14. minutu doveo goste u vođstvo. Radost Kuljana trajala je samo četiri minuta. Filip Ilić je poravnao rezultat. U sedmom minutu nastavka Hajduk ponovo vodi, a strelac iz opravdano dosuđenog jedanaesterca je bio Jordan Jovanović. Dvadesetak minuta kasnije Ilić je ponovo izjednačio. Meč je prelomio mladi napadač Aleksandar Vlaisavljević golovima u 78. odnosno 90. minutu za konačnih 4:2„Beli“ se trenutno nalaze na deobi prvog mesta sa ekipama Kabela i Željezničara. Sva tri tima imaju po deset bodova. U narednom kolu Hajduk u Kuli dočekuje ekipu Dinama 1945 iz Pančeva.

Kompletne rezultate i izveštaje sa utakmica možete pogledati u prilozimaSloven – Borac (Š) 0:2 (0:0) (Zapisnik), Kikinda – Naftagas 0:1 (0:1) (Zapisnik), Podunavac – Hajduk 1912 – 2:4 (1:1) (Zapisnik), Dinamo 1945 – Jedinstvo 1:0 (0:0) (Zapisnik), Kabel – Bečej 1918 3:0 (2:0) (Zapisnik), Tisa – Omladinac 0:1 (0:0) (Zapisnik), Bačka – Željezničar (I) 0:1 (0:0) (Zapisnik), Radnički (Zr) – 1. maj 3:2 (0:1) (Zapisnik).

Tabela: Kabel 10, Hajduk 1912 – 10, Željezničar (I) 10, Tisa 9, Kikinda 9, Podunavac 9, Sloven 9, Dinamo 1945 – 9, 1. maj 7, Radnički (Zr) 7, Borac (Š) 6, Naftagas 6, Bečej 1918 – 6, Omladinac 3, Jedinstvo 3, Bačka 2.

Parovi narednog (6) kola: Borac (Š) – 1. maj, Željezničar (I) – Radnički (Zr), Omladinac – Bačka, Bečej 1918 – Tisa, Jedinstvo – Kabel, Hajduk 1912 – Dinamo 1945, Naftagas – Podunavac, Sloven – Kikinda.