Zlato za Bogdana Zarića

Na 26. Međunarodnom plivačkom mitingu “Delfin kup 2023” koji je prošlog vikenda održan na bazenu u Adi plivači Somborskog sportskog kluba Polet osvojili su ukupno četiri odličja, od kojih su po jedna zlatna i srebrna, te dve bronzane. Na najviše pobedničko postolje popeo se Bogdan Zarić koji je nastupio na 50m leđno. Mladi Somborac je u konkurenciji dečaka 13. i 14. godina do zlatne medalje došao sa vremenom 33.05 sekundi. U istoj disciplini, ali u ženskoj konkurenciji Lena Zarić (11. i 12. godina) je osvojila bronzanu medalju. Ona je trku isplivala za 41.97 sekundi. Njena klupska koleginica Vasilija Ana Veselinović (50.50) je trku završila kao sedmoplasirana. Na 50m prsno Milica Milošević je isplivana drugo (44.21) prolazno vreme i osvojila srebrnu medalju. Vasilija Ana Veselinović je bila tri sekunde sporija što je bilo dovoljno za šestu poziciju. Mihailo Vučković je (u konkurenciji dečaka 11. i 12. godina) u disciplini 50m delfin osvojio treće mesto i bronzanu medalju. On je svoju trku isplivao za 37.95 sekundi. U istoj disciplini (9. i 10. godina) nastupio je i Marko Veselinović. Sa prolaznim vremenom 48.50 sekundi zauzeo je sedmo mesto. Treba napomenuti i da su Bogdan Zarić, Mihailo i Dimitrije Vučković i Marko Veselinović nastupili na 50m slobodno. Bogdan je svoju trku završio kao četvrtoplasirani, Mihailo kao petoplasirani, dok je Dimitrije i Marko bili deveti odnosno trinaesti. U istoj disciplini Lena Zarić je bila osma, a Milica Milošević 11. Muška štafera (4 x 50m, mešovito) u sastavu Bogdan Zarić, Marko Veselinović, Dimitrije i Mihailo Vučković je bila diskvalifikova. U konkurenciji je bilo skoro 250 plivača iz 20 plivačkih klubova iz Mađarske, Slovačke, Rumunije, Kenije, Ugande i Srbije.