Sivčani razočarali u Inđiji

Rukometaši Sivca 69 gostovali su u Inđiji gde su poraženi od istoimene ekipe. Nisu „Panteri“ bili na visini zadatka, te po navodima iz klupskog izveštaja nisu mogli da odgovore zadacima koje je pred njih postavio trener Branko Žeželj. Prvo poluvreme (21:20) proteklo je u napadačkom nadmetanju, viđeno je mnošto golova , što govori da odbrana nije funkcionisala kod oba tima. U nastavku susreta nešto bolja igra gostiju, odbrana se na kratko konsolidovala, što je uz par uspešnih intervencija golmana Bogojevića Sivčanima donelo vođstvo 23:24. Ipak, u poslednjih deset minuta domaćin uspeva da prelomi meč u svoju korist i zabeleži drugu vezanu pobedu kojom su pretekli ekipu iz Sivca na tabeli za jedan bod. U poraženom sastavu Vitomir Kalić je bio najbolji pojedinac susreta sa devet pogodaka. Sivac 69 je prvi tim iznad crte imaju devet bodova, bod više od ekipe iz Apatina koja je nešto ranije poražena od subotičkog Spartaka. Narednog vikenda Sivac 69 dočekuje drugoplasino Smederevo, dok će Apatin u derbiju začelja gostovati poslednjeplasiranom Sinđeliću.

Izveštaj sa utakmica:

Inđija – Sivac 69 – 38:32 (21:20)

Sedmerci: 2/2 (Inđija). 0/2 (Sivac 69).

Iskučenja: 12 minuta (Inđija). 8 minuta (Sivac 69).

Inđija: Marko Draško, Ćosić 2, Živković 4, Bogojević 5, Abramović 1, Grozdić 6, Bozoljac, Balić 1, Mladenko Draško 3, Dušanić 2, Mandić, Aćimov 5, Stanić 7, Vušurović, Spasić 2, Ćućuz, Obrić.

Sivac 69: Bogojević, Kolarić 3, Beslać 5, Džabasan 1, M. Dubaić, Kuprešanin 3, Čolić, Tomić, Terzić, Boškov, Zeljko, Predojević, Popov 5, Čabai 6, Kalić 9.