Jokić trocifreni u novoj pobedi

Nikola-Jokić-slika preuzeta sa twiter naloga zvaničnog sajta NBA lige

Bruklin – Denver 102:108 (Q1 – 21:33, Q2 – 27:30, Q3 – 23:28, Q4 – 31:17).

Košarkaši Denvera revanširali su ekipi Bruklina za prošlonedeljni poraz. Nagetse je do pobede predvodio Nikola Jokić sa još jednim tripl – dablom (28. u sezoni, 104. u karijeri).. Somborac je ubacio 22 poena, imao je 17 skokova i deset asistencija, uz fantastičan procenat uspešnosti od 75 odsto. Pored Jokića odličan nastup su imali Porter junior sa 28 i Marej sa 25 poena. U poraženom sastavu dominirao je Bridžis sa 23 poena. Gosti su odlično otvorili meč i već tokom prve četvrtine ubacili su pet trojki, te su brzo stigli do dvocifrene prednosti (12:25). Bruklin je uzratio tokom druge deonice kada je prišao na dva poseda zaostataka, međutim, „Grumenje“ prvo poluvreme završava na krilima Jokića (8 poena), Porter juniora (8) i Mareja (5) koji su svom timu pred nastavak obezbedili +15. Domaći tim u poslednjih 12 minuta serijom 17:2 prišao gostima smanjivši veliki zaostatak na pristojnih sedam poena. (93:100). Imali su Netsi priliku da se potpuno vrate u meč, ali su promašili dva otvorena šuta sa distance, što su gosti kaznili trojkama Porter juniora i Kodvel Poupa, te poenima iz reketa Arona Gordona. Nakon toga više nije bilo povratka za domaći sastav koji je uspeo samo da ublaži poraz. Ekipa iz Kolorada sigurno drži prvo mesto sa skorom 48/24. Naredni meč igraju u četvrtak protiv Vašingtona.