Loš učinak Jokića, poraz Nagetsa

Nikola Jokić, slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa, decembar 2023.godina

Denver Nagetsi doživeli su novi poraz. Nakon što su izgubili od Sakramento Kingsa, bolji od njih bili su i Los Anđeles Klipersi. Ekipa iz Kalifornije slavila je sa 111:102 (Q1 – 21:36, Q2 – 40:21, Q3 – 18:25, Q4 – 32:20). Prva četvrtina pripala je gostima koji su već u uvodnim minutama došli do dvocifrene razlike (6:19). Do odlaska na odmor dolazi do preokreta. Domaći sastav je minus 15 pretvorio u plus četiri. Tokom drugog poluvremena vodila se izjednačena borba, a meč je prelomljen u poslednja tri minuta kada su Klipersi uglavnom sa linije penala stigli do pobede. Pol Džordž je bio najefikasniji igrač domaćeg tima sa 25 poena. Ispratio ga je Harden sa pet manje. „Grumenje“ je predvodio Marej sa 23 poena. Nikola Jokić uprskos tripl – dablu (114. u karijeri) imao je izuzetno loš učinak. Postigao je 22 poena, imao 15 skokova i deset asistencija. Za dva je šutirao svega 28 odsto, dok je sa distance bio uspešan samo dva puta iz sedam pokušaja (29 odsto). Nagetsi su treći tim Zapada sa skorom 14/8. Naredni meč igraju u subotu, protiv Hjuston Roketsa.