Dalas prekinuo seriju Nagetsa

Dalas – Denver 107:105 (Q1 – 30:34, Q2 – 28:27, Q3 – 26:18, Q4 – 23:26).

Dalas Maveriksi prekinuli su seriju šampionskog tima iz Kolorada. U veoma dramatičnom finišu domaći tim došao je do pobede u poslednjoj sekundi meča pogotkom Irvinga. Tokom prvog poluvremena ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali bez osetnije prednosti. Identično je bilo i u nastavku meča. U poslednjoj četvrtini drama. Ekipa iz Teksasa na sedam minuta do kraja došla je do dvocifrene prednosti (98:85). „Grumenje“ je uzvratilo serijom 15:3 smanjivši na pola koša zaostatka (101:100). Kada je Marej pogodio trojku na 28 sekundi do kraja činilo se da je preokret na pomolu. Ipak, uzvratio je Luka Dončić za izjednačenje, a u poslednjem napadu Irving je pogodio šut preko Nikole Jokića za pobedu svog tima. Luka Dončić je bio najbolji pojedinac susreta sa 37 poena, dok je Irving pridodao 24. Na drugoj strani Marej je ubacio 23, a Porter junior tri manje. Nikola Jokić je odigrao jedan od slabijih mečeva. Postigao je 16 poena (38 odsto uspešnosti), imao 11 skokova i sedam asistencija. Ovim porazom Denver je prepustio lidersku poziciju ekipi Oklahome. Naredni protivnik u sredu, 20. marta biće im ekipa Minesote.