Prvo mesto za Vedrana Jurića

Karate klub Somborac poslao nam je izveštaj sa upravo održanog državnog prvenstva za poletarce, pionire i nade u sportskom karateu. Takmičari somborskog kluba iako u nepotpunom sastavu, nastavili su davno započet trend ostvarivanja značajnih sportskih dostignuća. Učenici trenera Petra Kosanovića osvojili su dve medalje na prvenstvu Srbije, koje je održano 18. marta u Mladenovcu u organizaciji Karate federacije Srbije. Šampion Srbije za 2023. godinu postao je Vedran Jurić. Nakon četiri ubedljive pobede osvojio je zlatnu medalju u disciplini pioniri kate pojedinačno. Srebrna medalja u kategoriji pionirki kate pojedinačno osvojila je Mari Stoiljković Novković. Bez plasmana u pionirskoj konkurenciji ostao je Filip Krizmanić koji je na kraju zauzeo peto mesto.