Jokić odličan uprkos promašenom šutu za pobedu

Nikola Jokić - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa decembar 2022. godina

Denver – Bruklin 120:122 (Q1 – 30:30, Q2 – 39:31, Q3 – 18:37, Q4 – 33:24).

Denver Nagetsi izgubili su večeras od Bruklin Netsa u svojoj Bol Areni. Ovo je treći uzastopni poraz ekipe iz Kolorada. Prva četvrtina protekla je u međusobnom nadmetanju oba tima. I jedni i drugi su se smenjivali u vođstvu, bez osetnije prednosti na obe strane. Ekipa Bruklina početkom druge deonice dolazi do dvocifrene prednosti (39:49). Ovaj rezultat kao da je razljutio Jokića i drugove koji su do poluvremena napravili seriju 30:12. U tim momentima na parketu su dominirali Nikola Jokić i Porter junior koji su gostima ubacili po deset poena, tako da je na velikom odmoru bilo 69:61 u korist Nagetsa. Nikola je na poluvremenu imao 19 ubačenih poena, 11 skokova i sedam uspešmih dodavanja. Treći deo meča protekao je u apsolutnoj dominacija (37:18) ekipe iz Bruklina koja je ovim nadoknadila minus sa poluvremena i u finalnu deonicu susreta je ušla sa prednošću od 98:87. Kada su početkom poslednjeg dela poveli sa +15 malo ko je očekivao neizvesnu i uzbudljivu završnicu ovog meča. „Grumenje“ se nije predavalo. Iz minut u minut su topili prednost Netsa, a serijom 10:0 prišli su na pola koša zaostatka na nepuna tri minuta do kraja. U neizvesnoj završnici gosti su se bolje snašli i na kraju slavili. Treba napomenuti da je srpski košarkaš imao šut za pobedu na 1.8 sekundi do kraja, međutim promašio je sa distance. Jokić je utakmicu završio sa 35 poena, 20 skokova i 11 asistencija. Ovo je njegov 27 trocifreni učinak ove sezone, a 103 u karijeri. Porter junior je postigao 23 poena, a Marej 16. Na drugoj strani istakao se Bridžis sa 25 poena, dok je Klakston ubacio pet manje. Nagetsi su odavno najbolji tim Zapadne konferencije. Trenutno imaju skor 46/23, a naredni meč igraju u sredu protiv ekipe Toronta.