Tripl – dabl za kraj godine

Nikola Jokić MVP 2021 - 2022 - slika preuzeta sa sajta nba.com

Košarkaši Denvera trijumfalno su završili 2022.godinu. Nagetsi su rano jutros savladali Majami Hitse sa 124:119 (Q1 – 23:19, Q2 – 37:38, Q3 – 25:33, Q4 – 39:29). Domaći tim je vodio tokom većeg dela prve četvrtine, u jednom momentu su imali +8, ali su gosti ovaj deo meča završili mini serijom 7:3, pa se prednost prepolovila. Iako je Majami poveo početkom druge deonice, do odlaska na veliki odmor prednost su uglavnom imali Nagetsi. Ekipa iz Majamija drugo poluvreme otvara serijom 9:0 i vođstvom 66:60. Stečenu prednost su uspešno sačuvali do ulasku u finalnu četvrtinu. „Grumenje“ tek sredinom poslednjeg dela (serijom 10:2) uspeva da nadoknadi zaostatak i povede 105:104. U finišu meča proradio je Marej koji je sa sedam vezanih poena doneo svom timu novu pobedu. Srpski košarkaš Nikola Jokić utakmicu je završio sa 19 poena, 12 skokova i isto toliko asistencija. Ovo je bio njegov osmi trocifreni učinak ove sezone. Bolji od njega bio je samo Koldvel Poup sa poenom više, dok je Hajland pridodao 16 poena. Pored njih, još pet igrača Nagetsa je utakmicu završilo sa dvocifrenim brojem poena. Denver Nagetsi sa skorom od 23 pobede i 12 poraza ovu godinu završavaju na deobi prvog mesta Zapadne konferencije sa ekipom Nju Orleansa. Naredni meč odigraće u ponedeljak, 2. januara protiv Boston Seltiksa koji su trenutno prvi tim Istočne konferencije i NBA lige sa učinkom od 26 pobeda i samo deset poraza.