Prva pobeda odbojkaša Sombora

Odbojkaši Sombora upisali su prvu prvenstvenu pobedu nad trećim timom novosadske Vojvodine sa 3:2, po setovima (25:19, 25:23, 21:25, 17:25, 15:10). Domaći su bolje otvorili derbi kola rešivši prva dva seta u svoju korist. Novosađani se nisu predavali, iskoristi su pad u igri domaćeg sastava i smanjili rezultat. Somborci su veći deo četvrtog seta bili u prednosti, ali su neshvatljivo opet dozvolili rivalu da preokrene set i poravna rezultat. U odlučujućem setu igrači trenera Miloša Aleksića su se malo trgli i rutinski meč priveli kraju. Ovo je bila prva prvenstvena pobeda i prvi bodovi ekipe Sombora u drugoligaškom karavanu. Ovog vikenda predstoji im duel sa vodećim timom lige. Novosađani ne znaju za poraz, imaju samo jedan izgubljen set tokom ove jeseni, tako da su apsolutni favoriti u ovom meču. Ovim informacijama treba dodati i da je pionirski tim Odbojkaškog kluba Sombora nakon maksimalnog učinka u prvoj fazi takmičenja (grupa B), u drugoj fazi Pionirskog prvenstva Vojvodine proteklog vikenda doživeo drugi poraz. Nakon poraza od novosadske Vojvodine izgubili su i od zrenjanskog Proletera. U trećeg kolu, u utorak, 20. decembra od 17 časova u sali Sokolskog doma dočekuju Srem Ipon iz Sremske Mitrovice. Odbojkašice Volejstarsa kao što smo već objavili nisu igrali meč proteklog vikenda. Ovog vikenda odigraće dva duela. Prvo će u subotu od 17 časova u Gradskoj hali Mostonga dočekati Omladinac iz Banovaca, dok će u nedelju od 15 časova gostovati fenjerašu iz Futoga.