Niksi do pobede sa linije penala

Denver – Njujork 103:106 (Q1 – 27:30, Q2 – 27:25, Q3 – 30:25, Q4 – 19:26).

Denver Nagetsi izgubili su na domaćem parketu meč od Njujork Niksa. Ovo je peti prvenstveni poraz tima iz Kolorada za koji nije nastupio Nikola Jokić koji je po navodima iz Amerike uveden u „zdravstveni i bezbednosni protokol“ NBA, što praktično znači da ima simptome virusa korona. Nagetsi predvođeni Jokićem u poslednjih šest duela trijumfovali su pet puta, tako da se njegov izostanak osetio u meču protiv ekipe iz Njujorka. Somborac od starta sezone u proseku po utakmici beleži 20.8 poena, 9.5 skokova i 8.9 asistencija. Tokom većeg dela utakmice gledali smo rezultatsku klackalicu, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a „Grumenje“ je prvu osetniju razliku steklo početkom finalne četvrtine kada su imali deset poena viška (96:86). Niksi su uzvratili serijom 17:2, te su u poslednja dva minuta ušli sa viškom od +5. Hajland je vezao pet poena i anulirao prednost Njujorka, koji je u poslednjem minutu sa tri uspešna realizovana slobodna bacanja stigao do pobede. Marej i Hajland su u domaćem sastavu upisali po 21 poen. Na drugoj strani neuzastavljiv je bio Rendl koji je meč završio sa 34 poena. Nakon ovog poraza Nagetsi su treći tim Zapadne konferencije sa skorom 9/5. Naredni dva meča igraju na gostovanju protiv Dalasa. Prvi je na programu u subotu, a drugi u ponedeljak.