Džoker bez poraza završio prvi deo

Košarkaši Džokera sedmom prvenstvenom pobedom stigli su naslova jesenjeg prvaka Prve muške regionalne lige Sever A. Pitanje pobednika u meču protiv pretposlednjeg Podrinja bilo je rešeno već nakon prvog poluvremena koji su Džokerovci dobili sa 47:22. Posebno su bili dominantni tokom druge četvrtine kada su protivnika sveli na svega dva koša. Tokom drugog dela rutinski su meč priveli kraju. Pet domaćih košarkaša je na kraju imalo dvocifreni učinak. Prvi deo prvenstva somborski tim je jedini završio sa stoprocentnim učinkom. Prosečno su postizali 98,57 koševa po meču, a primali 64,14. Prvenstvo se nastavlja već narednog vikenda. Džoker gostuje u Novoj Pazovi gde će odmeriti snage sa istoimenom ekipom.

Džoker – Podrinje 88:65 (Q1 – 27:18, Q2 – 20:4, Q3 – 21:17, Q4 – 19:26).

Džoker: Krstić 5, Igrutinović, Bocka 5, Brbaklić 13, Ilić 2, Vukas 11, Krstanović 11, Atanasov 9, Mirović 5, Irić 1, Stević 14, Krtolina 11.

Podrinje: Andanovski 2, Živković, Todorović, Milanović 9, Radovanović 21, Cundra 18, Marković 5, Vasić 2, Danilović, Lođinović 8, Andrić, Milošević.