OKK Beograd bolji od Džokera

OKK-Beograd-Dzoker,-oktobar-2023.godina-preuzeto-sa-fejsbuk-stranice-Admiral-Bet-KLS
Košarkaši Džokera poraženi su u petom kolu Admiral Bet Košarkaške lige Srbije od OKK Beograda sa 92:78 (Q1 – 27:21, Q2 – 17:27, Q3 – 27:15, Q4 – 21:15). Domaćin je bolje otvorio meč, bili su bolji rival u prvih deset minuta što im je donelo i prednost od šest poena. Do odlaska na odmor gosti dominantniji na parketu, preokreću rezultat u svoju korist na pauzu odlaze sa četiri poena razlike. Tokom drugog dela Somborci su ubacili četiri trojke (Jugović 2, Kapetanović, Nikolić). Ipak, nakon odmora plavo-beli iz Beograda uspeli su da nametnu svoju igru i da poslednje dve četvrtine reše u svoju korist i na kraju stignu do ubedljivog trijumfa. U pobedničkom sastavu Urban Kroflič je bio najbolji sa 22 poena, dok je Bogoljub Marković meč završio sa 15 poena. Na drugoj strani Kapetanović se zaustavio na 19 poena, dok su Lugić i Bodrožić pridodali 15 odnosno poen manje. Nakon četvrtog prvenstvenog poraza ekipa iz Sombora se nalazi na pretposlednjem mestu sa šest bodova, koliko imaju Dynamic Balkan Bet i Sloga. U sledećem kolu u Somboru gostuje sastav leskovačkog Zdravlja koje se nalazi jedno mesto iznad pomenute trojke i sa bodom više.