Poraz posle velike prednosti

Nikola Jokić (Denver) - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

L. A. Klipersi – Denver Nagetsi 87:85 (Q1 – 16:18, Q2 – 12:23, Q3 – 27:25, Q4 – 32:19).

Novi debakl Denvera. Nagetsi su rano jutros poraženi na gostovanju u Los Anđelesu od ekipe Klipersa. Nakon izjednačene prve deonice, serijom 16:4 u drugoj, gosti iz Kolorada odlaze na +10 (34:24). Prednost su dodatno uvećali do odlaska na veliki odmor, da bi sredinom treće četvrtine bilo je velikih +25 (59:34). Tada dolazi do „sunovrata“ gostiju. Poslednjih 12 minuta domaćin otvara serijom 9:0 i prilazi na koš zaostatka. Kada se rezultat lomio domaćine je u igri držao Redži Džekson sa jedanaest vezanih poena, da bi Kofi i Batum trojkama doveli Kliperse do vođstva od 86:81. Treba napomenuti da su Gordon i Jokić jedini pogađali za goste u četvrtom delu.  Nikola Jokić je meč završio sa 21 poenom, 13 sokova i osam asistencija. Pored njega istakao se i Gordon sa 30 poena i 12 skokova, dok su na drugoj strani najbolji bili Kofi sa 18, te Džekson i Men sa po 13 poena. Denver sa skorom 20/19 zauzima šesto mesto Zapadne konferencije, a naredni meč igraju za dva dana protiv ekipe Portlanda.