Futsaleri u crnoj seriji

Futsaleri Žak Juniora zabeležili su treći vezani poraz u prvenstvu Futsal lige Vojvodine. Nakon šti su izgubili u Banovcima i „debakla“ u Vrbasu, u ponedeljak su bolji od njih bili i rivali iz vršačkog Foruma. Iako su Somborci bolje otvorili susret i već posle desetak minuta imali prednost od 4:0, to im nije bilo dovoljno da osvoje nove prvenstvene bodove. Domaćin je poveo već u drugom minutu pogotkom kapitena Bojića. Vukas je duplirao prednost, da bi potom Mančić i ponovo Bojić doneli svom timu prednost od četiri gola. U tom momentu niko od malobrojne publike nije verovao da može doći do preokreta na parketu. Ipak, gostujući igrači se nisu predavali, iskoristili su malo opuštanje doomaćih igrača, zaigrali su angažovanije i za svega tri četiri minuta postigli su tri pogotka i smanjili zaostatak na 4:3. Lazarević je savladao golmana domaćih Molnara u 13. minutu, Madić minut kasnije, dok je kapiten gostiju Lukić zatresao mrežu u 16. minutu. Već tada se vidilo da su gosti fizički bolje pripremljeni i da će to u nastavku biti veliki problem za Žakovce. Nakon odmora brzo dolazi do potpunog preokreta. Lukić je svojim drugim pogotkom na meču poravnao rezultat u 24. minutu, da bi Anđelković samo dva minuta kasnije doveo Vrščane u vođstvo. Trener Žak Juniora Miloš Mijić šalje na parket iskusni tandem Vidaković/Vuković koji u 29. minutu preko kontri postiže dva pogotka za novo vođstvo (6:5) domaćeg tima. Munćan je izjednačio tri minuta kasnije, da bi nakon brze kontre Madić doneo novu radost (6:7) Vrščanima. „Zeleno – crni“ na ovoj utakmici su poslednjih pet minuta igrali bez golmana i sa jednim igračem više u polju. Vršili su pritisak, vrteli se oko deveterca, ali bez uspeha. U poslednjem napadu izgubili su loptu, što je Anđelković iskoristio i postavio konačanih 6:8 u korist gostujućeg tima. Nakon ovog kola Žak Junior zauzima peto mesto sa devet osvojenih bodova. U narednom kolu protivnik će im biti ekipa Kraljevićeva iz Kačareva.