Futsaleri bolji od debitanta

Futsaleri somborskog Žak Juniora savladali su u drugom kolu Futsal lige Vojvodine – grupe Zapad ekipu subotičnog Spartaka. Obe ekipe su odigrale odličnu i zanimljivu utakmicu i prava je šteta što se igrala bez prisustva publike. Gosti su poveli u 6. minutu golom Arežine. Bojić je izjednačio u narednom napadu. Pet minuta pre odlaska na odmor kapiten Spartaka Goran Popović je ponovo doveo svoj tim u vođstvo. U nastavku susreta prava goleada. Sa dva brza pogotka Vukovića i Bojića domaćin je preokrenuo rezultat u svoju korist. U 35. minutu Vuković je svojim drugim pogotkom na meču povisio rezultat na 4:2. Minut pre kraja meča Vujin je postigao peti pogodak za Žak Junior. Ivković je smanjio u istom minuta, da bi konačan rezultat postavio Vukelić u poslednjim trenucima utakmice.

Žak Junior – Spartak 6:3 (1:2)

Strelci: Bojić 2, S. Vuković 2, Vujin, Vukelić (Žak Junior). Arežina, Popović, Ivković (Spartak).

Žuti kartoni: /

Žak Junior: Molnar, Radmanović, Vujin, Bojić, S. Vuković, Matić, Bogunović, Vukelić, Vidaković.

Spartak: Bjelica, Zolnajić, Popović, Ivković, Arežina, Nakšić, Maksimović, Mesaroš, Lazić.

Nakon dva odigrana kola somborski tim je na prvom mestu sa maksimalnim učinkom. U narednom kolu, 5. oktobra u Somboru će gostovati ekipa Letećih Bajmočana. Utakmica se igra od 21 čas i bez prisustva publike.

Rezultati prvog kola: Tango – Žak Junior 1:4, Spartak – Leteći Holanđanin 8:3, Leteći Bajmočani – Hajduk 6:3.

Rezultati drugog kola: Leteći Holanđanin – Leteći Bajmočani 7:4, Fortuna – Tango 4:5, Žak Junior – Spartak 6:3.

Parovi trećeg kola: Spartak – Fortuna, Hajduk – Leteći Holanđanin, Žak Junior – Leteći Bajmočani.