Filip završio i u dublu

Filip Krajinović, Monpelje, februar 2020. godina - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk strane turnira (1)

Krajinović/Sabanov – Koefter/Štruf 2:0 (6:3, 6:3).

Filip Krajinović nakon poraza u prvom kolu AO završio je nastup i u dublu. On je u paru sa Matejom Sabanovim poražen maksimalnim rezultatom od nemačke kombinacije. Oba seta završena su identičnim rezultatom 6:3. Nemci su u finišu prvog seta sa dva uzastopna brejka došli do početne prednosti i vođstva u setovima. Početkom drugog su novim brejkom poveli sa 3:1 što im je bilo dovoljno da set, a time i meč uspešno privedu kraju. U narednoj rundi čeka ih južnoamerička kombinacija Behar/Eskobar koji su iz daljeg takmičenja izbacili srpko – bosanski dubl Ćaćić/Brkić. Somborski teniser takmičenje nastavlja u Francuskoj na turniru serije 250. Prošle godine nije nastupio u Monpeljeu, pa će ovo biti prilika da popravi svoj položan na ATP lestvici.