Japanac izbacio Krajinovića

Filip Krajinović slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Krajinović – Nišioka 0:2 (2:6, 4:6).

Iako je u prvom kolu mastersa u Madridu srpski teniser trebalo da se sastane sa Britancem Norijem iz daljem takmičenja ga je izbacio Japanac Jošišito Nišioka. Naime, u poslednjem momentu Nori je odustao od turnira, a šansu je dobio laki luzer iz Japana. Japanski teniser je odlično ušao u meč, brzo je stekao prednost od 4:0, uz dva brejka. Treba istaći da je odlično servio u prvom setu. Tri gema je dobio sa nulom, a preostali četvrti servis gem uz samo jedan izgubljeni poen. U drugom setu malo više neizvesnosti. Imao je Nišioka na samom startu drugog seta nove dve brejk prilike, koje na sreću nije uspeo realizovati. Ono što nije uspeo u prvom, dobio je u sedmom gemu. Nišioka dolazi do brejka i vođstva od 4:3. U narednom gemu imao je Filip priliku da uzvrati, međutim nije uspeo. Inače, to je bila jedina brejk prilika za našeg tenisera u celom susretu. Na kraju zaslužena pobeda Japanca koji će u narednoj rundi za protivnika imati Norvežanina Kaspera Ruda koji je u savladao Kanađanina Alijasama. Treba istaći da je naša zemlja nakon poraza Krajinovića ostala bez ijednog predstavnika u Madridu, pošto je Kecmanović takođe u prvom kolu izgubio od Iznera, a Lajović od Šapovalova. Filip Krajinović će za par dana nastupiti na Mastersu u Rimu gde će pokušati da popravi utisak iz Madrida.