Rampa za Kliperse

Denver – L. A. Klipersi 130:128 (Q1 – 29:25, Q2 – 18:34, Q3 – 34:22, Q4 – 33:33, Pr. 16:14).

Odlična košarkaška predstava Nagetsa i Klipersa. Utakmica je rešena tek nakon produžetka. Junak utakmice Nikola Jokić koji je stigao do desetog tripl – dabla u sezoni, 67. u karijeri. Inače, ovo mu je bio treći vezani trocifreni učinak. Pre Klipersa, odličan je bio i u mečevima sa Lejkersima odnosno Jutom. Somborac je postigao 49 poena, imao je 14 skokova i deset asistencija. Procenat šuta iz igre 64 odsto. Pored ovoga imao je tri ukradene lopte, jednu blokadu i pet izgubljenih lopti. Ekipa iz Kolorada je bolje otvorila meč. Imali su tokom prve deonice sedam do devet poena prednosti. Ipak, gosti su sa dve mini serije uspeli da se približe na koš zaostatka. Tokom druge četvrtine Klipersi prave preokret. Serijom 21:2 (pet trojki) dolaze do dvocifrene prednosti (34:48). Nakon odmora domaći su se konsolidovali i već nakon par minuta su stigli do izjednačenja (72:72), a vrlo brzo i do vođstva 77:73. U tim trenucima Jokić je postigao 15 poena. U finišu meča ekipa iz Los Anđelesa uspela je stigne do nove prednosti (100:108). To im nije puno pomoglo, pošto je ponovo srpski centar uspeo svoj tim da vrati u igru i meč uvede u produžetke. U dodatnih pet minuta Nagetsi su dali koš više (zahvaljujući fantastičnoj asistenciji Nikole Jokića u poslednjim sekundama) i zasluženo stignu do nove pobede. Sa skorom 23/20 i dalje drže šesto mesto na Zapadu. Naredni meč igraju u subotu protiv Memfisa.