Španac iskoristio svoje prilike

Filip Krajinović na pripremama reprezentacije Srbije - slika preuzeta sa sajta TSS

Krajinović – Alkaras 0:2 (6:7, 3:6).

Prvi favorit ATP turnira u Hamburgu savladao je srpskog tenisera u dva seta. Filip je u ranoj fazi seta napravio brejk, koji je odmah potvrdio. U desetom gemu kada je servirao za prvi set viđena je prava drama. Španac je vezao tri poena i poveo 40:0. „Fića“ je uzvratio i izjednačio. Potom je propustio četiri set lopte, koje su ga nedugo potom ispostaviće se koštale seta kojeg je Alkaras dobio u taj breku. Španac je u nastavku meča iskoristio tromost srpskog tenisera, napravio nova dva brejka i poveo sa 4:1, Somborac je uspeo da vrati jedan, ali to nije bilo dovoljno, te je njegov protivnik zasluženo došao do pobede. U narednoj rundi čeka ga ruski teniser Karen Hačanov. Sa druge strane Krajinović je ovim porazom izgubio značajan broj poena s obzirom na činjenicu da je prošle godine dogurao do finala, te ga gotovo sigurno očekuje novi pad na atp lestvici. Da podsetimo, on je pred ovaj turnir značajno nazadovao na listi najboljih tenisera sveta pošto je „pao“ za čak 13 pozicija na 43. mesto. Njegova naredna destinacija bi trebalo da bude austrijski Kicbil, gde je prošle godine zaustavljen u četvrtfinalu.