Filip sutra nastavlja duel protiv Cicipasa

Cicipas - Krajinović - slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Krajinović – Cicipas 5:7, 3:6, 5:5 – prekid zbog mraka.

Filip Krajinović sutra nastavlja svoj duel trećeg kola Otvorenog prvenstva Francuske protiv Stefanosa Cicipasa. Somborac je bolje otvorio meč, poveo sa 3:1, međutim, Grk je uzvratio, osvojivši četiri od pet narednih gemova i preokrenuvši rezultat  u svoju korist (5:4). Šesti favorit turnira je u završnici prvog seta bio koncentrisaniji, te ga je uspešno priveo kraju. Cicipas je relativno lako osvojio i drugi set. Brzo je napravio brejk u četvrtom gemu, što se ispostavilo da je bilo dovoljno da duplira svoju prednost u setovima. Kada je početkom trećeg seta napravio novi brejk, činilo se da je poraz neminovnost. Međutim, „Fića“ uzvraća odmah u narednom gemu, poravnava rezultat, a zatim i veže naredna tri gema za vođstvo od 5:2. Naš teniser je imao i dve set lopte u osmom gemu koje nije uspeo da iskoristi. Glavni sudija meča je u tom momentu odlučio da prekine meč zbog mraka, međutim, posle prigovora Cicipasa meč je nastavljen. Takva situacija nije pogodovala našem teniseru koji gubi naredna dva gema. Pri rezultatu 5:5, sudija ipak donosi odluku da se meč prekine, te će biti nastavljen sutra oko 11.30 časova.