Jokić „potopio“ Sparse

Nikola Jokić Denver Nagetsi - SAS oktobar 2021. godina preuzeto sa twiter naloga Denver Nagetsa

San Antonio – Denver 112:127 (Q1 – 29:28, Q2 – 27:44, Q3 – 18:31, Q4 – 38:24).

Denver Nagetsi savladali su San Antonio Sparse, te su im se tako revanširali za poraz od pre dva dana. Ekipa iz Kolorada je bolje otvorila meč i već tokom prve četvrtine stavila do znanja domaćinu da ih očekuje težak meč. Meč je prelomila druga četvrtina koja je pripala (27:44) gostima. „Grumenje“ je tokom ovog perioda ubacilo čak devet trojki (Hauard 5 trojki, Hajlend 3 i Moris 1). U uvodnim minuta drugog poluvremena serijom (15:1) gosti odlaze na +30. Do kraja susreta Sparsi su uspeli samo da ublaže poraz. Nikola Jokić je ponovo izdominirao, postigao je 35 poena, te upisao 17 skokova i osam asistencija. Pored njega Haurd je ubacio 21, a Moris dva manje. Gordon i Hajlend su meč završili sa po 16 poena. Na drugoj strani Voker je upisao 16, Vasel 15, a Džonson i Forbs po 14 poena. Denver je na polovičnom skorom 13/13 zauzima sedmo mesto Zapadne konferencije, a naredni meč igraju u utorak protiv Vašingtona.