Rukometni derbi bez pobednika

Somborski rukometni derbi Druge lige Vojvodine završen je bez pobednika. Domaći su bolje otvorili meč, imali su prednost (dva do tri gola) tokom većeg dela prvog poluvremena. Uspeli su gosti iz Gakova u finišu prvog poluvremena da poravnaju rezultat (12:12), međutim Dalmatinac je golovima kapitena Graovca i Gardijana na odmor otišao sa dva gola prednosti. Isti igrači su golovima na startu drugog dela dodatno uvećali (16:12) prednost svog tima. Gosti pojačavaju ritam i već nakon desetak minuta stižu do izjednačenja (19:19). Dalmatinac uzvraća preko Gajina za novo vođstvo od 21:19. Gakovčani odgovaraju preko Miskina i Nemanja Despota (23:24). Dva minuta pre isteka regularnog dela Filip Graovac donosi Graničaru dva gola prednosti (24:26). Ipak, Marko Vojvodić nije dozvolio iznenađenje, te je sa dva brza gola poravnao rezultat, pa su i jedni i drugi morali da se zadovolje podelom bodova. Najefikasnji igrač susreta bio je Filip Graovac (Dalmatinac) sa devet pogodaka, dok je sa druge strane dominirao Sergej Miskin sa golom manje. Nakon ovog (11) kola Graničar je deseti sa sedam, dok je Dalmatinac stepenicu niže sa bodom manje. Narednog vikenda Graničar u derbiju začelja dočekuje Crvenu Zvezdu (Mokrin), dok će Dalmatinac gostovati u Zrenjaninu. Ženska ekipa Ravangrada gostovala je u Jabuci. Somborke su se držale svega 15-tak minuta. Nakon toga domaćin je preuzeo konce i do poluvremena rešio pitanje pobednika. U nastavku meča izjednačena igra oba tima, ali je ekipa Jabuke zahvaljujući prednosti iz prvog dela ostvarila pobedu. Najefikasnija igračica utakmice bila je Slobodanka Bandobranski (Ravangrad) sa 12 pogodaka. Na drugoj strani Bečanović i Ristić postigle su po devet golova. U narednom kolu Ravangrad dočekuje Mladost iz Srpske Crnje. Susret se igra u subotu od 18 časova u velikoj sali Gradske hale Mostonga.