Džudisti na turniru u Crnoj Gori

Džudisti Bačke učestvovali su na Međunarodnoj turniru u Tivtu. U konkurenciji preko 430 džudista u pet uzrasnih kategorija iz 31 kluba iz Srbije, Hrvatske i Crne Gore osvojili su devet medalja (pet zlatnih, jednu srebrnu i tri bronzane). U kategoriji starijih dečaka najsjajnije medalje osvojili su: Dejan Novaković (42 kg), Nemanja Dragojević (50 kg) i Andrej Vitković (55 kg). Zlato je osvojio i Vojin Vitković (81 kg) u kategoriji kadeta. Na pobedničko postolje popela se najbolja ekipa starijih dečaka. Srebro je pripalo Dušanu Topiću (66 kg), dok su se bronzama okitili Jana Knežević (52 kg), Aleksa Bjelajac (73 kg) i Lana Ćeran (63 kg). Bez medalja su ostali Uglješa Kerezović i Milica Tot. Turnir je uspešno organizovao Džudo klub Tivat.