Remi „Pantera“ na startu šampionata

RK Sivac 69 – RK Mačva (Bogatić) 25:25 (14:15)

Rukometaši Sivca 69 remijem na startu Super B lige Srbije započeli su novu takmičarsku sezonu. Iako se očekivao tvrd rukomet sa jakim odbranama, desilo se upravo suprotno. Odbrane su bile slabe, a obe ekipe su do sredine prvog dela poluvremena primile po osam pogodaka. Gosti su na odmor otišli sa golom prednosti. Ekipa iz Bogatića bolje je ušla u drugi deo utakmice i vrlo brzo stiče tri gola prednosti. Promena na golu „Pantera“ bila je ključna u tom momentu, jer je iskusni Bogojević fantastičnim intervencijama ostavio svoj tim u igru. Poslednji minut doneo je pravu dramu. Pri rezultatu 24:25 dosuđen je sedmerac za domaću ekipu koji Čabai nije uspeo da realizuje. Gosti su polukontrom pokušali da potvrde utakmicu, međutim Čabai je uspeo da preseče loptu i iskupi se za promašeni zicer. Odlično je uposlio Beslaća koji rutinski loptu smešta u mrežu gostujućeg golmana i donosi prvi bod svojoj ekipi u prvoligaškom društvu. Najefikasniji u redovima sivačke ekipe bio je Kalić sa deset pogodaka. Ispratili su ga Beslać i Milojević sa po četiri, mladi Anđelković dao je tri, a Čabai dva gola. Po jednu recku upisali su Živković i Marjanović. Naredne nedelje gledaćemo novi derbi, pošto „sivčani“ gostuju ekipi Crvenke.