Sloga dobila derbi, Bačka ubedljiva protiv Ravangrada

Lider Vojvođanskog Severa slavio je u derbiju kola nad staparskim Hajdukom. Čonopljanci su opravdali ulogu favorita. Poveli su pogotkom mladom Milana Radosavljevića u 29. minutu susreta. To je ujedno bio i rezultat prvog dela. U šestom minutu nastavka Milovan Vukas je bio siguran izvođač najstrože kazne za konačnih 2:0. Ekipa sa Gradskog stadiona poražena je na gostovanju u Subotici. Domaćin je poveo autogolom Slobodana Bojića u 28. minutu utakmice. Konačan rezultat postavio je Đorđe Glišović pogotcima u 78. odnosno 83. minutu susreta. Narednog vikenda Ravangrad će ugostiti sastav Vrbasa, dok će Hajduk dočekati zahuktali Solunac koji je u seriji od pet vezanih pobeda. Sloga će gostovati u Bajmoku, gde će odmeriti snage sa Radničkim 1905.

Izveštaji i rezultati kola: Preporod – Hercegovac 1:0 (Izveštaj), Solunac – Mladost (T) 3:2 (Izveštaj), Sloga – Hajduk 2:0 (Izveštaj), Đurđin – Radnički 1905 – 2:2 (Izveštaj), Vrbas – Obilić 2:1 (Izveštaj), Bačka 1901 – Ravangrad 2018 – 3:0 (Izveštaj), Bajša – Mladost Apa 2:0 (Izveštaj), Vojvodina (BG) – Mladost (BP) 0:1 (Izveštaj).

Tabela: Sloga 54, Vrbas 48, Radnički 1905 – 42, Bajša 41, Obilić 40, Mladost Apa 37, Solunac 35, Hajduk 35, Bačka 1901 – 33, Vojvodina (BG) 29, Mladost (BP) 26, Preporod 22, Hercegovac 21, Mladost (T) 19, Đurđin 19, Ravangrad 2018 – 15.

Parovi narednog (24) kola: Hercegovac – Vojvodina (BG), Mladost (BP) – Bajša, Mladost Apa – Bačka 1901, Ravangrad 2018 – Vrbas, Obilić – Đurđin, Radnički 1905 – Sloga, Hajduk – Solunac, Mladost (T) – Preporod.