Narednog vikenda derbi prvenstva

Vodeći dvojac drugog somborskog razreda nastavio je da upisuje pobede. Lider iz Stanišića gostovao je u Ribarevu gde je slavio sa 3:0. Domaćin je započeo utakmicu sa sedam igrača, pa je samo bilo pitanje kada će doći do prekida. Gosti su poveli već iz prvog napada pogotokom Pajića. Isti igrač je pet minuta kasnije duplirao vođstvo svog tima, da bi Stevan Oluić u osmom minutu povisio na 3:0. Dva minuta kasnije utakmica je prekinuta zbog kako je navedeno u delegatskom izveštaju povrede jednog igrača domaćeg tima. Drugoplasirano Bratstvo 2019 „deklasiralo“ je Dunav iz Bačkog Monoštora sa 7:1. Komšijski derbi između bezdanskog Sporta i kolutskog Jedinstva 1947 pripao je gostima koji su slavili sa 3:2. Narednog vikenda u Stanišiću nas očekuje derbi prvenstva između dva vodeća tima lige. Pobednik ovog meča očekuje plasman u viši rang takmičenje. Stanišićanci trenutno imaju bod prednosti u odnosu na Prigrevčane.

Rezultati i izveštaji sa utakmica (13) kola: Bratstvo 2019 – Dunav 7:1 (Izveštaj), Jedinstvo (R) – Jedinstvo (S) 0:3 (Izveštaj), Sport – Jedinstvo 1947 – 2:3 (Izveštaj), Panonija – PIK 2023 3:0 (Izveštaj), Dinamo (S) – Telečka – nije odigrano.

Tabela: Jedinstvo (S) 37, Bratstvo 2019 – 36, Jedinstvo 1947 – 25, PIK 2023 – 21, Panonija 18, Dinamo (S) 14, Jedinstvo (R) 13, Sport 12, Dunav 12, Telečka 0.

Parovi narednog (14) kola: Dunav – Dinamo (S), Telečka – Panonija, PIK 2023 – Sport, Jedinstvo 1947 – Jedinstvo (R), Jedinstvo (S) – Bratstvo 2019.