Treći vezani trijumf nad Boston Seltiksima

Nikola Jokić - slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa, april 2023 (4)

Denver – Boston 115:109 (Q1 – 30:28, Q2 – 32:26, Q3 – 28:26, Q4 – 25:29).

Ekipa iz Kolorada treću put za redom pobedila je najbolji tim Istočne konferencije. Denver Nagetsi rano jutros bili su bolji od Boston Seltiksa. U dresu „Grumenja“ najbolji je bio srpski centar Nikola Jokić koji je meč završio sa tripl – dabl učinkom. Postigao je 32 poena, imao 12 skokova i jednu manje asistenciju. Seltiksi su dobro ušli u meč, imali su vođstvo tokom čitave prve četvrtine, uglavnom tri do pet poena. Ipak, u samoj završnici Nagetsi uspevaju da okrenu rezultat i pred ulazak u drugu deonicu susreta i povedu. Usledila je potom serija domaćih od 6:0 za vođstvo 36:30. Stečenu prednost su sačuvali do samog kraja prvog poluvremena (62:54). Jokić i drugovi imali su konstantno vođstvo tokom čitavog drugog poluvremena, iako je u nekoliko navrata rezultat bio i poravnat. Sredinom treće deonice treći tim Zapada pravi seriju 12:3 i dolazi do prednosti od 80:71, koju su uspešno sačuvali do samog finiša meča. U pobedničnom timu, pored Jokića, dvocifreni broj poena ubacili su Marej (19), Gordon (16), Koldvel Poup (11) i Votson (11). U suprotnom taboru dominirao je Braun sa 41 poenom. Prošlogodišnji šampion NBA lige je na poraz manje od vodećeg dvojca iz Minesote i Oklahome. Naredni meč Nagetsi imaju u nedelju, 10. marta protiv Jute.