Jokić predvodio svoj tim do nove pobede

Nikola Jokić - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa decembar 2022. godina

Denver – Portland 120:107 (Q1 – 32:27, Q2 – 26:37, Q3 – 35:16, Q4 – 27:27).

Tokom većeg dela prve četvrtine gledali smo izjednačenu igru oba tima, s tim da su domaći celo vreme bili u prednosti od jednog do dva poseda. Drugu deonicu domaćin otvara serijom 11:3 i u tom momentu prvi put stiču dvocifrenu prednost (+13). Gosti uzvraćaju sa 15:3 i smanjuju zaostatak na svega pola koša, a na veliki odmor odlaze sa prednošću od šest poena (58:64). Utakmica je prelomljena tokom treće četvrtine koju su Nagetsi rešili u svoju korist sa 35:19. Imali su strašnu seriju od 17:0 (tri trojke) tokom ovog dela meča. Do kraja susreta su rutinski sačuvali stečenu prednost i tako zabeležili novi trijumf. U pobedi prvog tima Zapadne konferencije istakli su se Nikola Jokić sa 29 poena, osam skokova i 11 asistencija i Marej sa 25 poena, osam skokova i 12 asistencija. Dvocifreni su bili još i Porter junior (18), Koldvel Poup (14) i Gordon (13). U poraženom sastavu Liland je utakmicu završio sa 34 poena. Naredni meč ekipa iz Kolorada igra u ponedeljak, 26. decembra protiv Feniksa. Do kraja godine očekuje ih dvomeč sa ekipom Sakramenta (28. i 29. decembra), kao i susret protiv Majamija poslednjeg dana ove godine.