Savladan Nju Orleans, novi tripl – dabl MVP-a

Nikola Jokić - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Košarkaši Denvera prekinuli su seriju od dva uzastopna poraza. Rano jutros savladali su ekipu Nju Orleansa sa 122:113 (Q1 – 31:35, Q2 – 26:25, Q3 – 36:24, Q4 – 29:29). Nikola Jokić je bio centralna figura susreta. Novi tripl – dabl (92. u karijeri), postigao je 26 poena, 18 skokova i 15 asistencija, uz više nego odličan procenat uspešnosti od 71 odsto. Prva deonica susreta je protekla u izjednačenoj igri oba tima, s tim da su gosti u finišu bili nešto uspešniji, te su serijom 8:2, poveli sa 35:31. Prednost su održali do odlaska na veliki odmor. Iako su u više navrata imali +12, u nastavak su ušli sa svega tri poena viška. Preokret dolazi u uvodnim minuta drugog poluvremena koju domaćin otvara trojkama Mareja i Porter juniora, da bi par minuta kasnije na semaforu bilo 78:69. Pred ulazak u finalnu deonicu Nagetsi su imali vođstvo od 93:82. Gosti su sedam minuta pre kraja prišli na pet poena zaostatka (103:98), međutim, više od toga nisu mogli. Najefikasniji igrač meča bio je Marej sa 32 poena, a pobedi su doprineli i Koldvel – Poup i Gordon sa po 15 poena. U poraženom sastavu Džons i Mekkolum su ubacili po 21 poen. Ekipa iz Kolorada drži prvo mesto Zapada sa skorom 35/16. Naredni meč igraju za dva dana protiv Golden Stejt Voriorsa.