Jokić srušio Boston

Nikola Jokić protiv Memfisa - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Košarkaši Denvera pobedom su otvorili novu 2023.godinu. Nagetsi su savladali prvi tim Istočne konferencije Boston Seltikse sa 123:111 (Q1 – 37:28, Q2 – 25:26, Q3 – 36:31, Q4 – 25:26). Domaći tim je sredinom prve četvrtine serijom 12:2 stigao do dvocifrene prednosti (26:16). Početkom druge deonice u više navrata su imali i +15. U finišu prvog poluvremena gosti su se probudili i smanjili zaostatak sa svega šest poena (58:52). Tokom treće četvrtine „Grumenje“ je ponovo uspostavilo kontrolu nad utakmicom i zahvaljujući šutevima sa distance vratili su dvocifrenu prednost. U ovom periodu postigli su sedam trojki, nasuprot tri gostiju. U poslednjih 12 minuta nije bilo većih uzbuđenja. Ekipa iz Kolorada je rutinski meč privela kraju. Ovom pobedom izdvojili su se na čelu Zapadne konferencije sa skorom 24/12. Imaju pobedu više i poraz manje u odnosu na rivale iz Memfisa i Nju Orleansa. Naredni meč igraju već sutra protiv Minesote. Nikola Jokić je bio centralna figura meča. Za 32 minuta na parketu ubacio je 30 poena, imao 12 skokova i isto toliko asistencija. Bio je nepogrešio sa linije penala (8/8) i za tri poena (2/2), dok je iz reketa pogodio 8 puta iz 11 pokušaja. Procenat uspešnosti 77 odsto. Ovo je njegov deveti trocifreni učinak u sezoni, drugi uzastopni, 85. u karijeri. Pored njega istakli su se Braun sa 21 poenom, dok su Porter junior i Gordon pridodali 19 odnosno 18 poena. U poraženom sastavu Braun je meč završio sa 30 poena, a Tejtum sa pet manje.