Poraz od Memfisa

Nikola Jokić Denver Nagetsi - SAS oktobar 2021. godina preuzeto sa twiter naloga Denver Nagetsa

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su rano jutros od Memfis Grizlisa sa 106:97 (Q1 – 31:26, Q2 – 29:32, Q3 – 22:15, Q4 – 22:22). Domaćinu je pripala prva, a gostima druga deonica meča. Susret je odlučen u finišu treće četvrtine kada su domaći sa tri vezane trojke pobegli na 82:73. Novom serijom 7:2 na startu poslednje četvrtine domaći su se odlepili na 89:75, nakon čega nije bilo povratka za tim iz Kolorada. Nikola Jokić je meč u Tenesiju završio sa 23 poena, sedam skokova i isto toliko asistencija. Pored njega, istakao se Gordonsa 15 poena, Monte Moris sa 11 i Porter junior 10 poena. U pobedničkom timu Morant je bio najefikasniji sa 26 poena. Denver nakon ovog poraza ima skor 4/3, a naredni meč igraju u četvrtak, 3. novembra protiv istog protivnika.