Marković doneo tri boda

Fudbaleri Tekstilca savladali su minimalnim rezultatom u 22. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije ekipu RFK Novog Sada 1921. Odlučujući momenat susreta viđen je u 77. minutu susreta kada je Miroslav Marković savladao golmana gostiju Puškića. Pogotku je prethodio šut Branimira Jočiča sa desetak metara, Puškić je odbranio njegov šut, na loptu je natrčao Marković i zatresao mrežu gostiju. Novosađani su u poslednjih 15-tak minuta pokušali da dođu do izjednačenje, međutim, nisu u tome uspeli, pa su bodovi ostali u Odžacima. Izveštaj sa utakmice možete pogledati u prilogu. Nakon ovog kola Tekstilac je treći tim lige sa 36 bodova. Naredni rival, već u sredu (6. marta) biće im beogradski Grafičar koji je u prva dva prolećna kola upisao oba trijumfa. Prošlog vikenda su minimalno porazili Inđiju, a ovog vodeći OFK Beograd.

Ostali rezultati ovog kola: Inđija Toyo Tires – Mačva 3:1, Vršac – Sloboda 2:0, Mladost Gat – Metalac 1:0, Smederevo 1924 – Jedinstvo 0:2, Radnički (SM) – Radnički (NB) 1:0, Kolubara – Dubičica 1:1, OFK Beograd – Grafičar 0:2.

Tabela: OFK Beograd 51, Inđija Toyo Tires 37, Tekstilac 36, Jedinstvo 36, Dubočica 36, Smederevo 1924 – 31, Radnički (SM) 31, Vršac 31, Grafičar 30, Kolubara 29, Mačva 28, Metalac 24, Mladost Gat 21, Sloboda 17, RFK Novi Sad 16, Radnički (NB) 13.

Parovi vanrednog (23) kola: OFK Beograd – Inđija Toyo Tires, Grafičar – Tekstilac, RFK Novi Sad – Kolubara, Dubočica – Radnički (SM), Radnički (NB) – Smederevo 1924, Jedinstvo – Mladost Gat, Metalac – Vršac, Sloboda – Mačva.