Jokić bolji od Džejmsa

L. A. Lejkersi – Denver 114:124 (Q1 – 33:27, Q2 – 33:31, Q3 – 23:31, Q4 – 25:35).

Denver Nagetsi dobili su osmi uzastopni duel protiv Los Anđeles Lejkersa. Domaćin je dobio prvo, a gosti drugo poluvreme. Nakon početnog vođstva „Grumenja“ 0:4, Lejkersi prave mini seriju 9:0. Samo par minuta kasnije stigli su do dvocefrenog vođstva (29:18). Ipak, ekipa iz Kolorada uzvraća serijom 9:2. Sredinom drugog dela na semaforu je ponovo +11 (50:39). Nastavak donosi potpuni preokret. Ekipa trenera Melouna uspela je da do ulaska u finalnu četvrtinu poravna rezultat (89:89). Tokom većeg dela četvrte deonice vodila se izjednačena borba, da bi potom usledila moni serija gostima 9:0 za vođstvo 110:117. Do kraja susreta Dejvis i Džejms su pogodili za Lejkerse, a Marej, Jokić i Gordon za konačnih 114:124. Najfikasniji igrač meča bio je srpski centar Nikola Jokić koji je psotigao 35 poena, imao je 10 skokova i sedam uspešnih dodavanja. Porter junior je pridodao 25 (10 skokova i 4 asistencije), a Marej 24 poena (6 skokova i 11 asistencija). Dvocifreni su bili još i Gordon sa 18 odnosno Holedej sa 13 poena. U poraženom sastavu Džejms je postigao 26 poena, Hačimura je susret završio sa 23 poena, dok je Rivs postigao 19. Oba tima su nakon ovog susreta zadržala svoje pozicije na tabeli. Nagetsi su treći, a Lejkersi deseti tim Zapada. Šampionska družina naredni meč igra u sredu, 6. marta protiv Feniks Sansa.