Džoker trijumfalno kroz Novi Pazar

Novi Pazar – Džoker 74:93 (Q1 – 19:29, Q2 – 21:19, Q3 – 22:26, Q4 – 12:19).

Košarkaši Džokera uspešno su prebrodili gostovanje u Novom Pazaru. Somborci su novom pobedom popeli jedo mesto više na tabeli Admiral Bet Košarkaške lige Srbije. Ovo je bila njihovo peta pobeda iz poslednjeg šest mečeva. Gosti su od samog početka nametnuli svoj ritam. Nakon izjednače igre u uvodnih par minuta gosti su mini serijom (0:7) poveli 11:19, da bi na kraju prvih deset minuta prednost bila dvocifrena (+10). Stečenu prednost sačuvali su do odlaska na veliki odmor. Domaćin je bolje otvorio drugi deo meča i već za samo par minuta prišli su na minus 4. Ipak, usledio je brz odgovor gostiju koji su preko raspoloženog Nikolića i Brbaklića ponovo stekli dvocifrenu razliku (62:74). Finalnu četvrtinu izabranici trenera Željka Lukajića odigrali su bez greške, a utakmicu su zatvorili serijom 10:0 za konačnih +19. Miloš Nikolić bio je najefikasniji pojedinac Džokera sa 17 poena, baš kao i odlični kapiten Aleksa Brbaklić sa istim brojem poena, ali je tom pridodao i 12 skokova i tri asistencije. Dvocifreni su bili još i Simons (10 skokova) i mladi Stanojević (šest) sa po 14 poena.

Rezultati ovog kola: Vojvodina mts – Sloga 80:67, Spartak – Mladost MaxBet 95:69, Vršac – Zdravlje Leskovac 82:76, Metalac – OKK Beograd 111:94, Dynamic Balkan Bet – Čačak 94 – 48:75, Zlatibor Gold Gondola – SPD Radnički 92:84, Tamiš – Sloboda 76:79.

Tabela: Vojvodina mts 28, Vršac 26, Zlatibor Gold Gondola 26, Spartak 24, Čačak 94 – 24, Džoker 23, SPD Radnički 23, Sloboda 22, Metalac 22, OKK Beograd 22, Dynamic BalkanBet 21, Mladost MaxBet 20, Tamiš 20, Sloga 19, Novi Pazar 19, Zdravlje Leskovac 18.

Parovi narednog kola: Sloga – Džoker, Novi Pazar – Sloboda, Tamiš – SPD Radnički, Zlatibor Gold Gondola – Čačak 94, Dynamic BalkanBet – OKK Beograd, Metalac – Zdravlje Leskovac, Vršac – Mladost MaxBet, Spartak – Vojvodina mts.