Savladani Hornetsi, sutra protiv Voriorsa

Nikola Jokić, novembar-2023.godina, preuzeto sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Šarlot – Denver 95:102 (Q1 – 27:25, Q2 – 33:29, Q3 – 9:30, Q4 – 26:18).

Denver Nagetsi ostvarili su sedmu pobedu iz poslednjih osam utakmica. Ovom pobedom popeli su se na drugu poziciju Zapadne konferencije sa skorom 21/10. Domaći tim iz Severne Karoline otvorio je utakmicu serijom 8:0, a samo minut kasnije prednost je bila i dvocifrena. Ekipa iz Kolorada je uzvratila serijom 21:7 za vođstvo od 21:25. Hornetsi su preko Brižisa (šest vezanih poena) prvu četvrtinu zaokružili vođstvo od jednog koša. Tokom druge deonice ekipe su se smanjivale u vođstvu, domaćin je imao maksimalnih osam, a gosti upola manje. Nakon odmora usledila je brutalnih 12 minuta gostiju koji su fantastičnom odbranom sveli domaći tim na jednocifreni broj poena, svega devet. Sa druge strane šampioni su postigli 30 poena. Tokom ovog dela gosti su imali maksimalnih +18 (61:79). Ekipa Šarlota je u drugom delu poslednje četvrtine sa pet vezanih trojki (Smit četiri, Brižis jedna) prišli na samo tri poena zaostatka (94:97). Ipak, gosti nisu dozvolili iznenađenje, već u poslednih 180 sekundi preko Nikole Jokića potvrdili pobedu. Somborac je meč završio sa 18 poena, deset skokova i devet asistencija. Najefikasniji je bio Porter junior sa 22 poena, dok je Marej ubacio dva manje. U poraženom sastavu Brižis je ubacio 22, Vašington 20, a Smit 19 poena. Naredni meč ekipa Denvera igra u ponedeljak, 25. decembra u večernjim satima protiv Golden Stejt Voriorsa. Gosti su u seriji od pet vezanih pobeda, a trenutno zauzimaju desetu poziciju Zapadne konferencije.